Kocalarından Kaçan Kadınların Durumları

Kadınlar için kaçmak sanılanın aksine en son çaredir. Bunu bilmekte fayda vardır. Günümüzde bir olgu oluşmuştur. Kadın ilk fırsatta kaçar diye. İşte bu yanlı bir olgudur. Çünkü bir kadın kaçmaya niyet ediyorsa bu yapacak başka hiçbir şeyi kalmadığı içindir. İşin özeti aslında kadın mutsuz ise kaçardır. Hiçbir zaman evinde mutlu, kocasından mutlu bir kadın kaçmak istemez. Kaçan kadınlar incelendiğinde genellikle, şiddet gören, ilgisiz kalan, asla ve asla kocası tarafından önemsenmeyen ve sadece cinsel obje olarak görülüp, böyle bir durum ile karşılaşan kadınların kaçtığı çok net görülmektedir.

Kaçan Kadınların Karşılaştığı Zorluklar

Ülkemizde kadınların çilesi asla bitmemektedir. Evlenirler ve mutsuz olurlar. Bir ömür mutsuzlukla yaşamak istemezler. Boşanmak amacı ile kocalarından kaçıp kurtulurlar. Ancak ne yazık ki ilk başta kadının ailesinde bir zihniyet vardır ki bu kadını bitirir. Gelinlikle gittin ancak kefeninle dönersin zihniyeti. Kadın böylece aileden destek göremez ve ne yapacağını bilemez duruma düşer.

Kendi başına bir şeyler yapmaya çalışır. Ancak bu seferde çevre tarafından kötü kadın muamelesi görmektedir. Bu kadar aşağılık bir zihniyet günümüzde bile devam etmektedir. Birde bu işin şöyle bir boyutu vardır. Güney Doğu bölgemizde kocasında kaçan bir kadın iseniz, muhtemelen can tehlikeniz de olacaktır.

Töre ve namus cinayeti adı altında binlerce kadın öldürülmektedir. Kadın için bu zorlu durumda kalmak ve kendi hem cinslerinin bu durumda olduğunu görmek her adımını dikkatli atmasında sebebiyet verir. Oysa aileler kızına rahat ol, olmuyorsa çık kaç gel deseler, eşini kaybetme korkusu oluşan erkekler için de bir frenleme ve kendine çeki düzen verme vesilesi olacaktır.

Ancak kadının yapacak bir şeyi olmadığını ve kaçması durumunda çok kötü durumlar ile karşılaşacağını bildiğinden, erkekler bu durumu koz olarak kullanmaktadırlar. Kadınları mutsuz edip, üstlerine gitmeye devam ederler. Kadınlar ise asla ve asla bu durum karşısında kaldıklarında pes etmemeli ve yeri geldiği zaman kulaklarını kapatıp kocasından kaçmalılar. Çünkü kadınlar özgür ruhlardır. Özgür ruhları esir etmek iste doğaya yapılacak bir ihanettir.

You May Also Like

About the Author: golge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir