Kadınların Genelevlerden Kurtarılması

Kadınların hiç birisi gönüllü olarak genelev bataklığına düşmek istemez. Bazı istisnalar hariç ki bunları sisteme dahil edemeyiz zaten, çünkü zaten kendi isteği ile gitmiştir çalışıyordur. Bu istisnalar hariç bir kadın asla kendi bedenine para karşılığı dokunulmasına izin vermez. Ayrıca günde sayısız kişinin dokunmasından nefret eder. Ancak bu yola bir kere düşmüştür. Aile baskısı, yanlış arkadaş seçimi, kandırılma, kaçırılma, kimsesizlik vb. sebeplerden ötürü çıkmaza girmiştir. Baskı yüzünden ve ölüm korkusu yüzünden asla orayı terk edemezler.

Bu girdabın içinde her gün aynı şeyleri yaşarlar ve her gün bir önceki gün kadar işlerini düzgün yapmak zorundadırlar. Bu vahim durumdan ise insanlar o kadınları kurtarmak yerine oralara gidip daha çok yangına körükle gitmektedirler. Oysa o kadınların gözlerine bakılsa bir kere, sadece gözlerine bakılsa başka uzuvları yerine o gözlerde ”beni kurtar ” çığlıkları çok net göze çarpacaktır.

Kadınların Bataklıktan Çıkarılması

Öncelikle bu konuda halkın bilinçli olması lazım. Cinsel ilişkinin para ile satın alınamayacağını, sadece karşılıklı istek ve aşkla olacağının bilinmesi lazım. Akabinde orada kadınların erkekleri mutlu etmek için canları pahasına çalıştıklarının farkına varması ve ben şöyle erkeğim böyle erkeğim dememesi lazım. Daha sonra bu bilince erişen bireyler zaten o şekil bir ortama girmeyeceğinden ve o kadınlara saygı duyacağından bir şekilde ufak bir kıpırdanma olacaktır. Bu sektörde para kazanamayan kadın tüccarlarının sonu gelecektir. Bu halkın yapacağı bir harekettir ve gayet de olumludur. Ancak birde devlet bazında buna bakmak lazım.

Devlet ne yazık ki genelev dediğimiz bataklıktan vergi alıyor ve burayı devlet elinden yürütüyor. Bu vesile ile bir nevi bu kadınların düştüğü bataklıkta kadınları çıkarmak yerine daha da derine batırıyor. Devletin acilen genelevlerden aldığı vergileri kesmesi ve bu işi engellemesi lazım. Bu sefer akıllara, devlet kontrolünde olmazsa zaten gizli yapılır bu sefer sağlık sıkıntıları baş gösterir sorusu gelecektir. Ancak yasa dışı genelev işletenlere de ciddi cezalar kesilirse ancak bu işin önü alınabilir ve bu kadınlar o bataklıktan kurtulabilir. Daha sonra güzel bir rehabilitasyon ile kadınların topluma kazandırılma sürecine geçilmelidir. Rehabilitasyon sonrası ise güzel bir iş kolunda istihdam edildikleri takdirde bu kadınları bu bataklıktan kurtarmak mümkün olacaktır.

You May Also Like

About the Author: golge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir