Bayanların Erkeklere Kötü Davranması

bayanlardavranislari

Sanırım devir değişiyor. Etme bulma dünyası desek doğru olur mu? Peki bir kadını erkeğe karşı kötü davranmaya iten sebepler ne olabilir? Sebep kötü davranmak için sadece bir bahane üretmekten ileri gelir.

Kötü Olan Ne?

Şiddet kötüdür mesela. Hem de bunu bu devirde hala konuşuyor olmak çok kötü. Şiddet uygulamakta bir davranış, eylemdir. Ama siz hiçbir kadının, erkek eve saatinde gelmedi diye, boşalan rakı bardağını doldurmadı, yoldan geçerken kafasını kaldırdı, gömleğini ütülemedi, televizyonun önünden geçti diye şiddet uyguladığını gördünüz mü? Göremezsiniz! Çünkü kadın naiftir anlayışlıdır, en önemlisi de anaçtır.

Kadınlar Da Aldatır

Aldatmak var birde, ah ne kötü bir durum. Yalan söylemek. Sevgin azaldığı için karşındakine hiç hak etmediği gibi davranmak. Sana sadık olana karşılıksız sevgisini verene ihanet etmek. Elbette kadın da aldatır. Fakat bu genelleme yapacak kadar çok bir istatistik barındırmaz, barındıramaz. Bunların dışında kalan davranışsal eylemler ne kadar kötü sayılır? Kadınlar en çok bağırır. Eskiden o kadar çok bastırılarak, susturularak ezilmişler ki, bu yüzden haklı haksız hep bağırır olmuşlar. Güvenleri sarsılan, duyguları yıpranan kadınlar ya içine kapanmış ya da aldatır olmuşlar. Çünkü aldatmayan erkekle hiç karşılaşmamışlar.

Mesele Cinsiyet Değil.

Oysaki çocukluktan öğretilir. Erkek de olsan kadında, hep denir; çocuğum arkadaşına iyi davran, oyuncağını parçalama, onunla da paylaş, beraber oynayın, dökme, kırma, kızma… Hep doğru olanı öğretmeye çalıştılar ama biz öğrenmemek için direndik. Belki de öğrendik ama yaşadıklarımız bize unutmayı seçtirdi. Kötüyü seçmek bir tercihtir. Ve seçimlerimizden biz sorumluyuz. Unutmamalı ki yaşattığın kadar çekersin. Kadın ya da erkek cinsiyetçiliğin bir önemi yok. Önemli olan insan olabilmek de. İnsana, hayvana, doğaya, iyi davranabilmek de. Asıl en ama en önemlisi yüreğinde bir nebze de olsa vicdan bulundurabilmek de. İşin özü ne derler; seni sen yapan davranış biçimindir. Davranışlar ya siyahtır ya da beyaz. Grisi yoktur bu eylemin. Kadın veya erkek olmak senin tercihinde değildir, ama önce kendine, sonra karşındakine nasıl davranacağını sen seçersin. Ve seçimlerinden sen sorumlusun.

You May Also Like

About the Author: golge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir